top of page
אחסון ירקות אורגניים
טרקטור במשק האורגני

יום כדור הארץ

28 באפריל 2019 

לפני החג צויין יום כדור הארץ במטרה להעלות מודעות לשמירה על הכדור.

אנחנו מתחברים ליום הזה מכמה צדדים - אי שימוש בחומרי הדברה, אי שימוש בדשנים כימיים, שמירה על בעלי החיים בסביבתנו והקטנת השימוש בחומרים בלתי מתכלים.

כפי ששמתם לב, חלק מהירקות הנשלחים אליכם משוקקים בשקיות ניילון, ולמה?

כיוון ששקית ניילון (כך תראו בקובץ המצורף) היא היעילה באחסון לרב הירקות ולכן הם גם נשלחים בתוכה. אם נשלח עלים ללא שקית, הם ייאדו מהר מאוד את נוזליהם ויגיעו אליכם "סמרטוטים". כנ"ל גם המלפפונים, שקית ניילון שומרת עליהם טוב יותר מפני אידוי הנוזלים.

בהחלט ניתן לבקש מאיתנו לקבל את סל הירקות ללא שקיות כלל, אנחנו מצידנו נעטוף את הארגז בשקית אחת גדולה ממוחזרת, אבל אז יהיה עליכם לאחסן את הירקות לפי ההמלצות במדריך האחסון בשקיות ממוחזרות או רב פעמיות, על מנת לשמור עליהם בצורה המיטבית עד לשימוש בהם.

לפתיחת המדריך, לחץ על התמונה:

 

בברכת תרבחו ותסעדו,

צוות השדה

משק אורגני, המעפיל

חברים יקרים, בני ישראל

21 באפריל 2019 

אנחנו רוצים לאחל לכולכם חג פסח שמח ומהנה.

חג אביב פורח ומלא התחדשות, חג של אהבה ונחת, חג של חירות ושל חופש.

שתהנו ותחגגו עם משפחותיכם

 

חג פסח שמח!

צוות השדה

משק אורגני, המעפיל

אביב הגיע פסח בא

14 באפריל 2019 

פסח הגיע ואיתו גם ירקות הקיץ - קישואים החלו לבצבץ, דלעות החלו לפרוח, שיחי העגבניות והחצילים מתפתחים וגם התירסים נבטו.

 

השבוע נעזור לכם למלא את קערת ליל הסדר, אותה מניחים בסדר הפסח על השולחן ובה מוצגים שישה מאכלים המייצגים נושאים הקשורים בהגדה ובסיפור יציאת מצריים.

ביצים וזרוע אנחנו לא מגלים ולא נשלח

 

תמרים להכנת חרוסת ניתן להזמין כתוספת לסל הירקות.

כן נשלח אליכם:

חסה – שבהיותה טיפה מרירה מסמלת את המרירות והקושי שבעבדות (החסה שלנו בדרך כלל איננה מרה וחסה מרה היא חסה שנקטפת בשעות חמות של היום ואיננה טרייה, אם למישהו חשובה המרירות, נוכל לקטוף עבורו את החסה בצהרי היום :) )

כרפס – סלרי שנהוג לטבול במי מלח (כמו הביצה) בא לסמל את הדמעות של בני ישראל שסבלו במצריים. המנהג של אכילת הירק בתחילת הארוחה בא לשנות את סדר הדברים הרגיל המקובל בארוחת חג יהודית בה מתחילים סדר כלל באכילת לחם. שינוי סדר הברכות ("בורא פרי האדמה" על הסלרי במקום "המוציא לחם מן הארץ" על הלחם) מטרתו לעורר בילדים את עניין שאילת השאלות ואז מגיע השיר הידוע – "מה נשתנה".

 

מאחלים לכם חג פסח שמח וכשר...

צוות השדה

משק אורגני, המעפיל

בוחרים נכון

07 באפריל 2019 

השבוע, רובנו ילכו לקלפיות וינסו להשפיע על עתיד המדינה וזו הזדמנות מצויינת עבורנו לומר לכם תודה על הבחירה שלכם בכל שבוע ושבוע בירקות שלנו.

הכי טריים שאפשר, הכי אורגניים שיש והכי טעימים.

הבחירה בירקות אורגניים, טריים, בעלי ערכים תזונתיים גבוהים היא השפעה אמיתית על העתיד... :)

בימים אלו אנחנו חושבים על רעיון לפיתוח סרטוני הדרכה להקמת ותחזוקת גינת ירקות ביתית (חצר או מרפסת) ויעזור לנו מאוד אם תוכלו להקדיש דקה וחצי למילוי השאלון הבא:

 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdjyknNoEfH4_PhBMVwqiaHeYWFbv_GajJZI1vYIoepTcvwxw/viewform?fbclid=IwAR0eGmRBvWWgDblZ1kbJSQr7lxgg7EyMK1tTPv2N0U9A7WgAFU2LRrYDQjQ

 

שבוע נעים ובחירה נכונה,

צוות השדה

משק אורגני, המעפיל

bottom of page